Entertainment

Rod Argent z The Zombies ogłasza zakończenie trasy koncertowej po niedawnym udarze

Rod Argent, założyciel, klawiszowiec i autor tekstów The Zombies, odchodzi od życia w trasie. W oświadczeniu wieloletniego zespołu zarządzającego zespołem, Argent ujawnił, że niedawno doznał udaru, co skłoniło go do decyzji o wycofaniu się.

79-letni artysta trafił do szpitala z powodu udaru i został wypisany następnego dnia, ale spędzi najbliższe kilka miesięcy na odpoczynku i rekonwalescencji. Wszystkie nadchodzące koncerty Zombies zostały odwołane, ale uroczysty, drugi coroczny Begin Here Festival zespołu, który odbędzie się w St. Albans w Wielkiej Brytanii, odbędzie się zgodnie z planem w listopadzie.

Fani, którzy kupili już bilety na wcześniej zaplanowane, a teraz odwołane koncerty, proszeni są o wstrzymanie się z ich kupnem, ponieważ koledzy z zespołu Argent mają nadzieję zorganizować serię koncertów poświęconych ich przyjacielowi.

„Rod poprosił nas o przekazanie, że podjął bardzo trudną decyzję o natychmiastowym wycofaniu się z tras koncertowych, aby chronić swoje zdrowie” – czytamy w oświadczeniu. „Już przygotowywał się do zakończenia występów na żywo po problemach zdrowotnych podczas ostatnich tras koncertowych… Jednak udar był nieomylnym znakiem ostrzegawczym, że ryzyko jest zbyt duże”.

W 2023 roku The Zombies wyruszyli w trasę po Ameryce Północnej, a w oświadczeniu wspomniano, że zespół rozważał pożegnalną trasę w 2024 roku, która miałaby uczcić ich przybycie do Ameryki w 1964 roku. The Zombies zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame w 2019 roku.

Fani zespołu nie powinni się jednak zbytnio martwić — Argent nadal planuje pozostać zaangażowany w The Zombies w każdy sposób poza występami na żywo. „Rod nadal zamierza kontynuować swoją inną twórczą radość pisania i nagrywania z The Zombies i już wrócił do pianina na bardzo potrzebną 'terapię Bacha'” — czytamy w oświadczeniu.

W tym roku fani mogą również spodziewać się filmu dokumentalnego o zespole zatytułowanego Zawieszony na marzeniuProjekt wyreżyserowany przez Roberta Schwartzmana ma być wyświetlany zarówno w kinach, jak i w serwisach streamingowych.Fuente

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button