Entertainment

Shelley Duvall, legendarna gwiazda „Lśnienia” i 3 kobiety, zmarła w wieku 75 lat

Shelley Duvall została po raz pierwszy odkryta przez Roberta Altmana podczas produkcji „Brewster McCloud”, gdy studiowała dietetykę i terapię dietetyczną w South Texas Junior College. Jak głosi legenda, Altman i członkowie produkcji filmu byli pod wrażeniem jej wyjątkowej urody i zaprosili ją na próbę ekranową. Zadebiutowała na ekranie w filmie jako przewodniczka po Astrodome, która stała się obiektem westchnień tytułowego, samotniczego Brewstera, granego przez Buda Corta. Jej związek z Altmanem będzie kontynuowany w „McCabe & Mrs. Miller”, „Thieves Like Us”, „Nashville”, „Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson”, „Popeye” i oczywiście w „3 Women”. Ten ostatni jest powszechnie uważany za najlepsze dzieło Duvall i nie bez powodu. Była transcendentna, magnetyczna i całkowicie niezapomniana w roli Millie Lammoreaux. Można by argumentować, że to postać zrozumiała, co czyniło Duvall tak wyjątkową.

Ale tak jak w przypadku każdego, kto zagrał w filmie grozy kształtującym gatunek, Shelley Duvall stała się synonimem swojego występu w „Lśnieniu”, jednym z najlepszych występów w horrorze, mimo Wątpliwe metody reżyserii Kubricka. Jej nieustraszona kreacja wyznaczyła standard torturowanych kobiet na ekranie, ale była o wiele więcej niż Wendy Torrance. Duvall jest dowodem odporności, ponieważ Hollywood i przemysł rozrywkowy nie zawsze były dla niej łaskawe. Jej występ w „Dr. Phil” w 2016 r. to jeden z najbardziej wyzyskujących wywiadów w jego karierze (i to coś znaczy), ale Duvall nie powinna być definiowana przez swoje trudności.

Shelley Duvall wnosiła poczucie kaprysu i szczerej pasji do wszystkiego, co robiła, i zasługuje na to, by być zapamiętaną jako wyjątkowa osoba. W Shelley Duvall było coś eterycznego, co sprawiało, że jej „Faerie Tale Theatre” sprawiało wrażenie, jakby Duvall w końcu mówiła nam, że naprawdę jest magiczna.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button