Entertainment

Siostry Lijadu ogłaszają kampanię reedycji z Numero Group

Wszystkie pięć albumów Lijadu Sisters — pionierskiego nigeryjskiego duetu bliźniaczek Yeye Taiwo Lijadu i zmarłej Kehinde Lijadu — doczeka się wznowienia za pośrednictwem Numer grupy. Seria reedycji rozpoczyna się od zremasterowanej edycji ich ostatniego albumu z 1979 r. Nieograniczony horyzontna którym znalazł się przesiąknięty słońcem hit zespołu Lijadu Sisters, „Chodź do domu.” 20 września Numero Group wyda album na płycie LP i CD, wraz z pierwszą w historii transkrypcją tekstów piosenek w języku joruba i angielskim, poprawionymi informacjami o albumie i wieloma innymi dodatkami.

Numero Group wydało już wszystkie pięć płyt Lijadu Sisters na platformach streamingowych i ogłosi fizyczne edycje w ciągu najbliższych kilku lat. Dyskografia duetu — uzupełniona przez W porządku (1974), Niebezpieczeństwo (1976), Matka Afryka (1977) i Światło słoneczne (1978) — został zremasterowany przez inżyniera dźwięku Michaela Gravesa. Numero Group będzie również ponownie wydawać rzadkie nagrania rodzeństwa, wcześniej niedostępne single i promocyjne EP-ki w trakcie kampanii.

„Myślę, że jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy związanych z ponownym wprowadzeniem Nieograniczony horyzont faktem jest, że młodzi ludzie kochają naszą muzykę i są zaskoczeni radosnym tempem i tekstami, które są nie tylko współczesne, ale także bardzo futurystyczne” – powiedziała Yeye Taiwo Lijadu w komunikacie prasowym. Kontynuowała:

Nieograniczony horyzont był naszym ostatnim albumem z Decca, który ukazał się w 1979 roku. Minęło sporo czasu od tamtego czasu i to naprawdę jest część o wiele dłuższej historii, ale jedną z najważniejszych rzeczy, które pamiętam, było to, że my, siostry Lijadu, zapłaciłyśmy za wszystkie opłaty za sesję studyjną i zespołową. W tamtym czasie było to niezwykłe i nie było to porozumienie, jakie mieliśmy z tą wytwórnią płytową. Początkowo mieliśmy nagrywać w Decca West Africa w Lagos, ale kiedy dotarliśmy do studia, nikt nam nie powiedział, że jest ono ulepszane — z ośmiu utworów do dwudziestu czterech. Więc zabraliśmy wszystkich do Londynu i zamiast tego nagraliśmy tam album.

Fuente

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button