News

Skarb Państwa i IRS ogłaszają „ważny kamień milowy” w postaci 1 miliarda dolarów zaległych podatków zebranych od milionerów

Komisarz Internal Revenue Service Danny Werfel składa zeznania przed Komisją ds. Apropriacji Izby Reprezentantów na Kapitolu w Waszyngtonie, 7 maja 2024 r.

Kevin Dietsch | Wiadomości Getty Images | Getty Images

Departament Skarbu USA i IRS ogłosiły w czwartek, jak to określiły, „ważny kamień milowy” w postaci zebrania ponad 1 miliarda dolarów dług podatkowy osób o wysokich dochodach w ciągu zeszłego roku.

Z dziesiątkami miliardy w nowym finansowaniuurząd skarbowy ogłoszone plany we wrześniu do rozszerzyć zakres swojej kontroli osób zarabiających rocznie ponad milion dolarów i mających udokumentowane długi podatkowe przekraczające 250 000 dolarów.

„IRS zebrał 1 miliard dolarów od milionerów i pokazał, że potrafi skutecznie wdrażać nowe inicjatywy strategiczne i osiągać najwyższy zwrot z inwestycji” – powiedział Sekretarz Skarbu Janet Yellen powiedział reporterom podczas konferencji prasowej.

Więcej na temat finansów osobistych:
Jak według ekspertów wykorzystać drabinę konwersji Roth, aby zaoszczędzić na podatkach
Fed może wkrótce obniżyć stopy procentowe. To może podnieść koszt twojej następnej podróży
Biden może wprowadzić umorzenie kredytów studenckich na kilka tygodni przed wyborami

Jeśli finansowanie zostanie utrzymane, inwestycje IRS w egzekwowanie prawa, technologię i dane mogą wygenerować do 851 miliardów dolarów do 2034 r.– szacowały agencje w lutym.

Jednak napływ środków z IRS, wprowadzony na mocy ustawy o redukcji inflacji w 2022 r., nadal ma swoich krytyków, szczególnie wśród kongresowi republikanie.

„Przez ostatnią dekadę IRS nie miało zasobów ani personelu, aby ścigać osoby o wysokich dochodach, o których nasz zespół ds. zgodności wiedział, że zalegają z podatkami” – powiedział komisarz IRS Danny Werfel podczas konferencji prasowej.

Werfel powiedział, że niezapłacone podatki pobrane od osób o podobnych zarobkach były nieistotne przed finansowaniem z ustawy o redukcji inflacji z powodu ograniczeń budżetowych. „Różnica jest naprawdę jak noc i dzień” – powiedział.

Ten wskaźnik audytu w przypadku podatników zarabiających 1 milion dolarów lub więcej w 2019 r., zgodnie z najnowszymi dostępnymi danymi, stawka ta wynosiła 0,7% w porównaniu z 7,2% w 2011 r., zgodnie z urząd skarbowy.

Zarówno Urząd Odpowiedzialności Rządu USA, jak i Generalny Inspektor Skarbu USA ds. Administracji Podatkowej mają niedawno zbadane urząd skarbowy audyt o wysokich dochodach Proces. Podczas gdy raporty obu agencji dotyczyły procesu selekcji audytów, raport Skarbu Państwa wyraźnie wskazał na wysoki wskaźnik braku zmian wśród audytów niektórych wysoko zarabiających podatników.

„Naszym celem jest zawsze wyeliminowanie ryzyka audytu o zerowym saldzie” – powiedział Werfel podczas telekonferencji prasowej na temat raportów agencji.

Najnowsze ogłoszenie pojawiło się niecały miesiąc po tym, jak IRS i Departament Skarbu ujawniły plany zamknąć to, co nazwali „poważną luką podatkową” używane przez duże, złożone partnerstwa. Według agencji represje mogą przynieść 50 miliardów dolarów przychodów podatkowych w ciągu następnych 10 lat.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button