Sports

Stephen A. Smith wymienia „najgorszą supergwiazdę”, jaką ktokolwiek mógłby mieć

(Zdjęcie: Tim Heitman/Getty Images)

W sporcie zawodowym samo bycie gwiazdą w sezonie zasadniczym nie wystarczy — trzeba być również gwiazdą w fazie play-off.

Kolejnym ważnym aspektem bycia supergwiazdą jest bycie dostępnym przez większość czasu — stare powiedzenie głosi, że największą umiejętnością człowieka jest dostępność.

Kawhi Leonard, mimo swoich świetnych umiejętności, nie sprostał wyzwaniom w tych dziedzinach, przynajmniej od czasu dołączenia do Los Angeles Clippers.

Zrezygnował z gry w drużynie USA przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi 2024, ponieważ klub Clippers chce, aby spędził lato na rekonwalescencji po kontuzji kolana i przygotowywał się do nadchodzącego sezonu NBA. To wydarzenie spotkało się z ostrą krytyką ze strony osobowości ESPN, Stephena A. Smitha.

Smith nazwał Leonarda „najgorszą supergwiazdą, jaką ktokolwiek mógłby mieć” z powodu jego niezdolności do zachowania zdrowia, zwłaszcza wtedy, gdy jest to najbardziej potrzebne, w programie „The OGs Show”.

Leonard jest dwukrotnym mistrzem NBA i zdobywcą nagrody MVP finałów NBA, jednak w ciągu ostatnich kilku lat zmienił się z wschodzącej gwiazdy w zagadkową postać.

Wielu uważało, że Clippers niechybnie zdobędą mistrzostwo świata, gdy Leonard i Paul George dołączyli do nich przed sezonem NBA 2019-20, ale od tego czasu Leonard doznał jednej kontuzji za drugą.

Opuszczał po kilka meczów posezonowych w każdym z ostatnich czterech lat i nieprzypadkowo jedyne, co Clippers mogą pochwalić się w przypadku pary Leonard-George, to jeden awans do finału Konferencji Zachodniej (w 2021 r.).

Poza sezonem George odszedł, by dołączyć do Philadelphia 76ers jako wolny agent. Teraz pojawia się pytanie, czy Clippers w ogóle wejdą do fazy play-off w nadchodzącym sezonie, zwłaszcza jeśli problemy zdrowotne Leonarda będą się utrzymywać.

NASTĘPNY:
Skip Bayless reaguje na wycofanie się Kawhi Leonarda z drużyny USASource link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button