News

„Trudna sytuacja”: ponad 70 wielorybów wyrzuconych na brzeg na wyspie Scotland

W zeszłym roku na wyspie Lewis wyrzuciło na brzeg 55 grindwali, które tam zdechły. (Informacja reprezentacyjna)

Londyn:

W czwartek na szkockim archipelagu Orkady morze wyrzuciło na brzeg dziesiątki wielorybów w wyniku „masowego wyrzucenia na brzeg”, poinformowała brytyjska organizacja charytatywna zajmująca się ratowaniem życia morskiego.

W sumie 77 grindwali długopłetwych znaleziono na wyspie Sanday na Orkadach, u północno-wschodnich wybrzeży Szkocji, po tym jak British Divers Marine Life Rescue (BDMLR) otrzymało zgłoszenie.

Gdy przybyła ekipa BDMLR, przy życiu pozostawało zaledwie kilkanaście wielorybów, które „utkwiły na mieliźnie już od kilku godzin” – poinformowała organizacja charytatywna zajmująca się ratowaniem zwierząt.

Ocalałym zwierzętom udzielano pierwszej pomocy, ponieważ „zbliża się do nich przypływ” – dodano.

„Nasz zespół nadal ciężko pracuje, aby opanować tę niezwykle trudną sytuację” – czytamy w oświadczeniu BDMLR zamieszczonym na stronie internetowej. Dodało ono również, że pomoc w zbadaniu incydentu pochodzi od Scottish Marine Animal Strandings Scheme.

Choć takie masowe wyrzucenia na brzeg nie są rzadkością wśród grindwali, które zazwyczaj podróżują w ściśle powiązanych grupach, to tym razem liczba wyrzuconych na brzeg osobników jest większa niż w latach ubiegłych.

W zeszłym roku na wyspie Lewis, u wybrzeży północno-zachodniej Szkocji, wyrzuciło na brzeg 55 grindwali, które zdechły.

Do znacznie większych wyrzuceń na brzeg dochodziło także w innych częściach świata, największe z nich miały miejsce w niektórych rejonach Nowej Zelandii i Australii.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button