Entertainment

Twisters zapowiada się jako oldschoolowy przebój w kasie biletowej (i dla widzów)

Film koncentruje się na Kate Carter (Edgar-Jones), byłej łowczyni burz, którą przyjaciel zwabia z powrotem na pole, aby przetestować przełomowy nowy system śledzenia. Spotyka Tylera Owensa (Powell), supergwiazdę mediów społecznościowych, łowcę burz. Gdy zaczynają pojawiać się przerażające zjawiska, których nigdy wcześniej nie widziano, lądują na ścieżkach wielu układów burzowych w Oklahomie. W obsadzie są również Anthony Ramos („In the Heights”), Maura Tierney („The Iron Claw”), Sasha Lane („Hellboy”), David Corenswet („Pearl”), Katy O'Brian („The Mandalorian”), Kiernan Shipka („Chilling Adventures of Sabrina”) i Paul Scheer („The League”).

„Twister” odniósł ogromny sukces w swoim czasie, zarabiając 495 milionów dolarów na całym świecie przy budżecie wynoszącym 92 miliony dolarów. Była to ogromna suma do wydania na film w 1996 roku, ale okazała się sukcesem dla wszystkich zaangażowanych. Reżyser Jan de Bont nigdy tak naprawdę nie rozważał nakręcenia sequelaale prawie 30 lat później Hollywood zdecydowało, że nadszedł czas, aby wskrzesić ten pomysł dla nowego pokolenia. Dla wielu młodszych widzów oryginalny film może nie znaczyć dla nich wiele. W ten sposób ten film mógłby być mniej więcej jak oryginał dla przyzwoitej części widowni. Dla reszty z nas będzie idealnie jak mile widziany zastrzyk nostalgii.

Nie tylko trudno było sprzedać widzom hity niebędące horrorami ani superbohaterami w erze pandemii, ale gatunek katastroficzny zawsze miał więcej wpadek niż sukcesów. „The Day After Tomorrow” (552 mln dolarów na całym świecie) jest wyjątkiem, podczas gdy coś takiego jak historyczna klapa kasowa „Moonfall” (67 milionów dolarów na całym świecie) jest bliższe regule, choć na skrajnym końcu. W dzisiejszych czasach, po trudnej pierwszej połowie 2024 roku, jeśli ten film pokona przeciwności, będzie to bardzo mile widziana niespodzianka.

„Twisters” trafi do kin 19 lipca 2024 roku.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button