Entertainment

Ujawniono akt zgonu Donalda Sutherlanda, aktora z „Igrzysk Śmierci”

Donald Sutherlandkultowy aktor, który oczarował publiczność filmową, zmarł w czerwcu 2024 roku.

Podczas gdy krążyły wówczas wieści o jego śmierci, niedawno opublikowany dokument rzuca światło na jego ostatnie dni w hospicjum. Obszerne portfolio nieruchomości Sutherlanda i jego przejmujący żal po śmierci również malują pełniejszy obraz człowieka stojącego za kultowymi rolami.

W akcie zgonu szczegółowo opisano ostatnie chwile Donalda Sutherlanda i jego walkę ze zdrowiem.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Wewnątrz walki Donalda Sutherlanda z POChP i opieką hospicyjną

MEGA

W ostatnich chwilach życia aktor znalazł ukojenie w Szpitalu Uniwersyteckim w Miami, gdzie znajdował się pod troskliwą opieką hospicjum dla pacjentów hospitalizowanych VITAS.

Centrum jest wyspecjalizowaną jednostką poświęconą opiece hospicyjnej, paliatywnej i opieki na koniec życia. Ten szczegół sugeruje, że Sutherland mógł zmagać się z poważną chorobą w ostatnich dniach.

Według anonimowego źródła kanadyjska gwiazda cierpiała na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP), „wyniszczającą i nieuleczalną chorobę płuc, najczęściej powodowaną przez palenie”.

Akt zgonu uzyskany przez Radar online potwierdza również, że Sutherland został skremowany w krematorium Van Orsdel w Miami, a pogrzeb planowany jest w tym samym mieście.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Wspomnienie rodziny zmarłej ikony i jej nieprzemijającej miłości

Donald Sutherland wziął udział w sesji zdjęciowej „The Burnt Orange Heresy”
MEGA

Sutherland pozostawia po sobie bogate dziedzictwo, nie tylko w filmie, ale także w życiu osobistym. Jego akt zgonu wymienia Francine Racette, jego wieloletnią partnerkę, jako jego żyjącą małżonkę.

Małżeństwo od 1972 r., para dzieliła głęboką więź, która trwała ponad pięć dekad. To trwałe partnerstwo jest świadectwem ich miłości i zaangażowania.

Przed Racette Sutherland była już dwukrotnie mężatką – z aktorką Shirley Douglas i Lois Hardwich.

Związek Sutherland i Douglasa, który trwał od 1966 do 1970 roku, zaowocował dwójką dzieci: Kieferem Sutherlandem, który sam odniósł sukces w karierze aktorskiej, oraz córką Rachel.

Niestety Douglas zmarł w 2020 roku. Jednak to z Racette aktor zbudował swoje trwałe dziedzictwo rodzinne. Razem mieli troje dzieci: Roega, Rossifa i Angusa.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Wewnątrz luksusowego dziedzictwa nieruchomości gwiazdy „Igrzysk Śmierci”

Donald Sutherland w białym smokingu
MEGA

Poza srebrnym ekranem Sutherland kultywował życie wypełnione luksusowymi nieruchomościami. The Blast rzucił światło na ewolucję jego portfela nieruchomości, ujawniając podróż z Kalifornii do słonecznej Florydy.

Ostatnim miejscem zamieszkania zmarłej osobowości telewizyjnej był podobno luksusowy apartament za 3 miliony dolarów w 44-piętrowym luksusowym budynku w South Beach na Florydzie. Ten szykowny dom oferował wygodę całodobowej obsługi parkingowego i ochrony.

Przez dziesięciolecia Sutherland akceptował życie w Kalifornii. Od 1970 do 2006 roku mieszkał w domku na plaży w Santa Monica.

W poprzednim ogłoszeniu nieruchomość została opisana jako „szczycąca się czarującym marynistycznym motywem” i „malowniczym nadmorskim stylem życia z zapierającymi dech w piersiach, niezakłóconymi widokami na Ocean Spokojny i oszałamiającymi zachodami słońca”.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

W 2006 roku nastąpiła zmiana, ponieważ Sutherland zdecydował się na zmianę, sprzedał swój dom z widokiem na ocean i wraz z żoną Racette kupił skromniejszą nieruchomość o powierzchni 184 metrów kwadratowych.

W raporcie wspomniano także o krótkim pobycie w Beverly Hills, zanim ostatecznie zamieszkał w apartamencie na Florydzie.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Nieskryptowany żal Donalda Sutherlanda

Choć świat zapamiętał go za jego porywające występy, osoby z otoczenia aktora ujawniły, że zmagał się z poważniejszymi problemami – żalem związanym z ojcostwem, który towarzyszył mu do samego końca.

Portal The Blast podał, że źródła bliskie rodzinie ujawniły, iż ostatnie dni Sutherlanda były naznaczone głębokim żalem z powodu jego rzekomej nieobecności w życiu syna Kiefera.

Kiefer Sutherland, który sam jest odnoszącym sukcesy aktorem, zmagał się z nadużywaniem substancji psychoaktywnych. Podobno te zmagania stały się źródłem ogromnego bólu serca dla starszego Sutherlanda.

„Donald zmarł, żałując, że przez wiele lat jego fizyczna obecność w życiu Kiefera była nieobecna. Kochał swojego syna, ale głównie z daleka i żałował, że nie był przy nim podczas jego zmagań” – podało źródło.

To odczucie jest echem wcześniejszych wypowiedzi samego Sutherlanda, który kiedyś wyznał: „Z Kieferem nie widuję się wystarczająco często”.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Kiefer Sutherland wspomina dziedzictwo swojego ojca

Walka Kiefera z uzależnieniem, naznaczona aresztowaniem w 2007 r. za jazdę po pijanemu i wandalizm, pozostawiła głębokie blizny nie tylko na nim, ale także na jego ojcu. Osoba z wewnątrz ujawniła: „Fakt, że niemal stracił swojego pierworodnego syna, prześladował Donalda aż do dnia jego śmierci”.

Pomimo żalu ojca o ich związek, podziw Kiefera dla legendarnej gwiazdy był widoczny w poruszającym hołdzie, jaki złożył krótko po jego śmierci w czerwcu. W szczerym oświadczeniu Kiefer wyraził głęboki szacunek i miłość do ojca.

„Z ciężkim sercem informuję, że mój ojciec, Donald Sutherland, odszedł” – napisał 57-latek. Następnie podkreślił niezwykłą karierę ojca i jego niezachwianą pasję do aktorstwa:

„Osobiście uważam, że był jednym z najważniejszych aktorów w historii filmu. Nigdy nie zniechęcony rolą, dobrą, złą czy brzydką. Kochał to, co robił i robił to, co kochał, i nigdy nie można oczekiwać więcej. Życie dobrze przeżyte”.

Zmarły Donald Sutherland mógł mieć pewne wyrzuty sumienia, ale jego dziedzictwo w sercach fanów jest niezaprzeczalne!

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button