News

USA udaremniły rosyjski spisek mający na celu zamordowanie niemieckiego dostawcy broni na Ukrainie: Raport

Rheinmetall planuje rozpocząć produkcję pojazdów opancerzonych na Ukrainie: Raport (reprezentatywny)

Waszyngton:

Jak podała w czwartek stacja CNN, Stany Zjednoczone udaremniły rosyjski spisek, który miał na celu zamordowanie prezesa niemieckiego koncernu zbrojeniowego dostarczającego broń na Ukrainę.

Amerykańska telewizja kablowa, powołując się na pięciu niezidentyfikowanych urzędników amerykańskich i zachodnich, podała, że ​​Stany Zjednoczone poinformowały Niemcy o planie rządu rosyjskiego, zakładającym zabicie Armina Pappergera, szefa Rheinmetall, i że otrzymał on ochronę ze strony niemieckich służb bezpieczeństwa.

W komunikacie napisano, że spisek mający na celu zabójstwo był jednym z szeregu rosyjskich planów odkrytych przez amerykański wywiad, mających na celu zabicie dyrektorów europejskiego przemysłu zbrojeniowego, wspierających działania wojenne Ukrainy.

Według CNN firma Rheinmetall produkuje pociski artyleryjskie kalibru 155 mm i planuje rozpocząć produkcję pojazdów opancerzonych na Ukrainie.

Raport CNN ukazał się w momencie, gdy przywódcy NATO spotykają się w Waszyngtonie, aby uczcić 75. rocznicę powstania bloku obronnego.

Niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock powiedziała: „W świetle najnowszych doniesień na temat Rhinmetall, to właśnie o tym mówiliśmy w ostatnich miesiącach coraz wyraźniej.

„Rosja prowadzi hybrydową wojnę agresji” – powiedział Baerbock. „Sabotażem, cyberatakami, paraliżem GPS, przez co bałtyckie samoloty nie mogą już lądować w sąsiednich krajach.

„Widzieliśmy, że dochodziło do ataków na ludzi na terytorium Europy” – powiedział minister spraw zagranicznych. „Widzieliśmy, że dochodziło do ataków na fabryki.

„I to po raz kolejny podkreśla, że ​​my jako Europejczycy musimy chronić się najlepiej, jak potrafimy, i nie być naiwni”.

Rzecznik niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych odmówił bezpośredniego komentarza na temat raportu firmy Rheinmetall, ale stwierdził, że „rząd niemiecki traktuje groźby ze strony reżimu rosyjskiego bardzo poważnie.

„Nasze organy bezpieczeństwa są bardzo czujne i działają odpowiednio, w ścisłej współpracy z naszymi międzynarodowymi partnerami” – powiedział rzecznik. „Nie możemy komentować szczegółów, konkretnych środków ochrony i ustaleń wywiadowczych”.

Rzecznik Rheinmetall Oliver Hoffmann powiedział, że firma „nie może komentować kwestii związanych z bezpieczeństwem korporacyjnym”.

„Niezbędne środki są zawsze podejmowane w regularnych konsultacjach z organami bezpieczeństwa” – dodał Hoffmann.

(Poza nagłówkiem, artykuł ten nie był edytowany przez zespół NDTV i został opublikowany za pośrednictwem kanału syndykowanego.)

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button