Tech

Użytkownicy iPhone’a w Indiach, Apple ma dla was poważne ostrzeżenie – oto, co musicie zrobić

Apple niedawno powiadomiło niektórych użytkowników iPhone'ów w Indiach o potencjalnym ataku spyware mającym na celu przejęcie zdalnej kontroli nad ich urządzeniami. Jest to drugi taki alert wysłany przez firmę do użytkowników w Indiach i 98 innych krajach na całym świecie. Od 2021 r. Apple wydało podobne powiadomienia użytkownikom w ponad 150 krajach.

Według doniesień Apple opisało te ataki, podobne do tych z wykorzystaniem Pegasusa przez NSO Group, jako wysoce wyrafinowane i rzadkie. Firma podkreśliła, że ​​takie ataki wiążą się ze znacznymi inwestycjami finansowymi i są skierowane przeciwko bardzo małej liczbie osób na całym świecie.

Przeczytaj także: Microsoft zaoferuje pracownikom w Chinach urządzenia Apple, powołując się na brak usług Android

Trwające globalne obawy

W najnowszym komunikacie firma Apple ostrzegła użytkowników iPhone'ów, że ataki wciąż trwają i mają zasięg globalny.

Na początku tego roku Indian Computer Emergency Response Team (Cert-In) zwrócił uwagę na luki w zabezpieczeniach systemów operacyjnych Apple, szczególnie w flagowych ofertach, takich jak przeglądarka internetowa Safari. Cert-In ostrzegł, że starsze wersje Safari i iOS mogą pozwolić atakującym na wykonywanie dowolnego kodu na docelowych urządzeniach.

Przeczytaj także: LG nie jest już tylko firmą „elektroniczną” — oto, jak zmienia oprogramowanie samochodowe dzięki rozszerzonej rzeczywistości (AR) i rozrywce

Czy słyszałeś kiedyś o ataku szpiegującym najemników?

W przeciwieństwie do typowych cyberataków, te są super ukierunkowane i drogie. Wyobraź sobie atakujących z masą zasobów, którzy skupiają się na garstce osób. Na tym polega najemne oprogramowanie szpiegujące. Według Apple, te ataki mogą kosztować miliony i są zaprojektowane tak, aby były ukryte, co sprawia, że ​​trudno je wyłapać.

Aby zabezpieczyć się przed atakami oprogramowania szpiegującego, skorzystaj z poniższych wskazówek:

1. Zachowaj ostrożność przy pobieraniu i załącznikach: Pobieraj oprogramowanie i otwieraj załączniki tylko ze sprawdzonych źródeł. Unikaj pobierania bezpłatnego oprogramowania, które może ukrywać spyware. Nie klikaj na linki ani załączniki w podejrzanych wiadomościach e-mail.

2. Używaj solidnego oprogramowania zabezpieczającego: Zainstaluj renomowane programy antywirusowe z funkcjami antyspyware i antymalware. Utrzymuj wszystkie programy w aktualizacji, aby korzystać z najnowszych poprawek bezpieczeństwa.

3. Stosuj bezpieczne nawyki przeglądania: Unikaj klikania podejrzanych reklam pop-up lub linków, które mogą instalować spyware. Rozważ użycie rozszerzeń przeglądarki, aby blokować wyskakujące okienka.

4. Aktualizuj oprogramowanie: Regularnie aktualizuj system operacyjny i aplikacje. Aktualizacje często obejmują kluczowe poprawki zabezpieczeń, które usuwają luki wykorzystywane przez oprogramowanie szpiegujące.

5. Zachowaj ostrożność podczas udostępniania online: Spyware może potencjalnie ukraść dane osobowe wprowadzane na stronach internetowych. Uważaj na to, jakie informacje udostępniasz, zwłaszcza podczas korzystania z publicznych sieci Wi-Fi.

Przeczytaj także: Samsung Galaxy Z Fold6, Z Flip6 i 5 nowych gadżetów zaprezentowanych na Unpacked 2024

Te środki mogą znacznie zwiększyć ochronę przed zagrożeniami spyware. Zachowaj czujność i priorytetowo potraktuj bezpieczeństwo, aby chronić swoje urządzenia cyfrowe i dane osobowe.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button