News

Keir Starmer został oficjalnie mianowany premierem Wielkiej Brytanii 5 lipca.

Nowe Delhi:

Nowo wybrany premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer dołączył do trwającego szumu wokół Mistrzostw Europy UEFA w Piłce Nożnej (EURO), „wyskakując” ze spotkania NATO, aby rzucić okiem na intensywny mecz półfinałowy pomiędzy Anglią i Holandią.

Na nagraniu wideo opublikowanym na platformie społecznościowej X widać, jak premier Wielkiej Brytanii ogląda, jak Harry Kane, jeden z najlepszych strzelców Anglii, wykorzystuje rzut karny decydujący o losach meczu w 18. minucie, dzięki czemu Anglia wyrównała wynik z Holandią na 1:1 w półfinale EURO.

„Wybrałem odpowiedni moment, żeby wyjść ze spotkań NATO i sprawdzić wynik…”, napisał Keir Starmer na X.

Anglia pokonała Holandię wynikiem 2-1 po tym, jak Ollie Watkins strzelił niesamowitego gola zwycięskiego w doliczonym czasie gry w 90. minucie meczu. Anglia zmierzy się teraz z Hiszpanią w Berlinie w epickim finale EURO.

Lider Partii Pracy Keir Starmer został oficjalnie mianowany premierem Wielkiej Brytanii przez króla Wielkiej Brytanii Karola III 5 lipca w Pałacu Buckingham.