News

Wielka Brytania rozważa zmiany w prawie dotyczącym kuszy po morderstwach 3 kobiet

Londyn — Rząd Wielkiej Brytanii rozważy wprowadzenie bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących posiadania kusz po trzy kobiety zostały zabite z jedną z broni w Anglii w środę. Carol Hunt, 61 lat, i jej córki Hannah, 28 lat, i Louise, 25 lat, rodzina komentatora sportowego BBC Johna Hunta, zostały śmiertelnie zaatakowane w swoim domu na północny zachód od Londynu we wtorek.

Po wielogodzinnym polowaniu policja znalazła 26-letniego podejrzanego Kyle'a Clifforda na cmentarzu w północnym Londynie. Został przewieziony do szpitala w celu leczenia nieokreślonych obrażeń i pozostał w areszcie w placówce w czwartek.

Nie został on formalnie aresztowany ani nie postawiono mu żadnych zarzutów, jednak policja stwierdziła, że ​​był on jedynym podejrzanym, a atak najprawdopodobniej był celowy.

Brytyjskie media donoszą, choć informacje te nie zostały potwierdzone przez władze, że Clifford był byłym chłopakiem jednej z ofiar.

Potrójne morderstwo Busheya
Następnego dnia, 11 lipca 2024 r., widać zdjęcia kwiatów pozostawionych na składanych w Bushey w hrabstwie Hertfordshire, na północ od Londynu, gdzie 61-letnia Carol Hunt, żona komentatora wyścigów konnych BBC Five Live Johna Hunta, oraz ich dwie córki, 28-letnia Hannah i 25-letnia Louise, zginęły w ataku kuszniczym w ich domu.

Jonathan Brady/PA Images/Getty


Minister bezpieczeństwa narodowego Wielkiej Brytanii Dan Jarvis powiedział stacji BBC News, partnerowi CBS News, że minister spraw wewnętrznych Yvette Cooper, która odpowiada za policję i inne agencje ścigania, „przyjrzy się dokładnie temu, co wydarzyło się wczoraj — katastrofalnym wydarzeniom — i w niedalekiej przyszłości zajmie stanowisko”.

Jarvis powiedział, że rząd „będzie działać szybko”, aby ustalić, czy należy wprowadzić zmiany w prawie własnościowym, nazywając to „prawdziwym priorytetem dla ministra spraw wewnętrznych”.

Kusze są legalne w Wielkiej Brytanii i nie jest wymagane żadne pozwolenie ani rejestracja, aby je posiadać, choć noszenie kuszy w miejscach publicznych bez „rozsądnego powodu” jest nielegalne.

Jarvis powiedział, że „całkowicie rozsądne” jest rozważenie zmiany obowiązujących przepisów dotyczących posiadania kusz w Wielkiej Brytanii

Zgodnie z tymi przepisami, osoba, która ukończyła 18 lat, może legalnie kupić i posiadać kuszę, bez konieczności uzyskania licencji lub rejestracji.

Można je nabyć w Internecie za jedyne 50 funtów, czyli około 64 dolarów. W ostatnich latach stały się przedmiotem wzmożonej kontroli społecznej ze względu na wykorzystanie ich w kilku głośnych przestępstwach.

W Boże Narodzenie 2021 roku 19-letni Jaswant Singh Chail zmarł aresztowany na terenie zamku w Windsorze w posiadaniu kuszy. On powiedział oficerom był tam, aby zabić królową Elżbietę II.

Incydent ten skłonił ówczesną minister spraw wewnętrznych Priti Patel do wszczęcia przeglądu w celu zaostrzenia kontroli nad kuszami, a w lutym 2024 r. rząd ponownie wezwał do przedstawienia dowodów w celu zaostrzenia przepisów dotyczących tej broni.

Potrójne morderstwo Busheya
Funkcjonariusz medycyny sądowej widziany w domu w Ashlyn Close, Bushey, Hertfordshire, Anglia, gdzie poprzedniego wieczoru, 10 lipca 2024 r., trzy kobiety zginęły w ataku z kuszy

James Manning/PA Images/Getty


Po środowym ataku Jarvis powiedział BBC, że Nowy rząd Wielkiej Brytanii „szybko rozważy” ustalenia tego przeglądu w powiązaniu ze szczegółami śledztwa w sprawie morderstwa, które wciąż jest w toku na północ od Londynu.

Gavin Hales, starszy współpracownik naukowy w The Police Foundation, brytyjskim think tanku zajmującym się policją, napisał w postach w mediach społecznościowych, że obowiązujące prawo „wydaje się bardzo sprzeczne z tymi dotyczącymi broni palnej” i że „szybkie spojrzenie ujawnia kusze na sprzedaż, które mogą wystrzeliwać bełty/strzały z prędkością prawie 400 stóp/sekundę, generując najwyraźniej ponad 80 stóp/funtów energii kinetycznej”.

Zauważył, że „prawnie dopuszczalna siła uciągu dla wiatrówek, które nie wymagają pozwolenia na broń palną, wynosi 12 ft/lbs”.

Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button