News

Wstrząsające wideo: samoloty Delta i American Eagle prawie zderzyły się w powietrzu

Na nagraniu widać, jak samoloty przecinają się, niemal się zderzając.

Dramatyczny film uchwycił moment, w którym dwa samoloty głównych linii lotniczych niemal zderzyły się w powietrzu w Syracuse w stanie Nowy Jork. Kamera samochodowa z radiowozu North Syracuse Police Department uchwyciła niemal zderzenie w powietrzu późnym rankiem w poniedziałek 8 lipca. Bliskie spotkanie było spowodowane pozornym błędem kontroli ruchu lotniczego, który zezwolił jednemu samolotowi na odlot z międzynarodowego lotniska Syracuse Hancock, podczas gdy drugi otrzymał zezwolenie na lądowanie na tym samym pasie startowym. Wiadomości CBS zgłoszono.

Początkowo kontrolerzy wydali zezwolenie na lądowanie na pasie 28 samolotowi American Eagle Flight AA5511, Bombardier CRJ-700 obsługiwanemu przez linie lotnicze PSA Airlines. Chwilę później wydali pozwolenie na start z tego samego pasa Delta Connection DL5421, innemu samolotowi CRJ-700 obsługiwanemu przez Endeavor Air.

Na nagraniu widać, jak oba samoloty nadlatują z różnych kierunków i niebezpiecznie blisko siebie w powietrzu w pobliżu lotniska Syracuse Hancock. Według strony internetowej Radar lotów24samoloty zbliżyły się do siebie na odległość 700-1000 stóp w pionie. Podczas gdy lot Delta przewoził 76 pasażerów, lot American Airlines miał 75. Na szczęście pasażerowie obu samolotów wyszli z tego cało.

Obejrzyj film tutaj:

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) w oświadczeniu dla kanału NewsChannel 9 poinformowała: „Kontroler ruchu lotniczego nakazał samolotowi Blue Streak o numerze lotu 5511 odejście na drugi krąg nad międzynarodowym lotniskiem Syracuse Hancock, aby zachować bezpieczną odległość od samolotu odlatującego z tego samego pasa startowego”.

Rzecznik międzynarodowego lotniska Syracuse Hancock poinformował, że „dzisiaj nie odnotowano żadnych zakłóceń w funkcjonowaniu lotniska”.

FAA prowadzi dochodzenie, które skupi się na ustaleniu, w jaki sposób doszło do tak poważnego błędu, a także na zaostrzeniu protokołów bezpieczeństwa w przyszłości.

W oświadczeniu dla CBS News Delta powiedziała: „Endeavor Air i Delta będą współpracować z władzami lotniczymi, tak jak zawsze robimy to w ramach naszego wspólnego zobowiązania do stawiania bezpieczeństwa ponad wszystko inne”.Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button