News

Zobacz: Pilot przerywa start, gdy z opon wydobywa się dym

Pasażerowie zostali przeniesieni na lot zastępczy z Tampy

Na nagraniu wideo uchwycono dramatyczną scenę, w której samolot American Airlines doznał pęknięcia opony podczas startu. Dym i płomienie były widoczne, gdy samolot przerwał start. Na szczęście pojazdy ratunkowe szybko dotarły na miejsce zdarzenia na pasie startowym.

American Airlines poinformowało, że lot 590 miał „problem mechaniczny” przed oderwaniem się od ziemi. Federal Aviation Administration (FAA) prowadzi dochodzenie po tym, jak piloci wspomnieli o „wielokrotnym przebiciu opon”.

Co najważniejsze, wszystkie 180 osób na pokładzie (174 pasażerów i 6 członków załogi) bezpiecznie opuściło pokład i zostało przetransportowanych z powrotem do terminalu. Nie zgłoszono żadnych obrażeń.

Pasażerowie zostali ponownie zakwaterowani na lot zastępczy z Tampy. „Nigdy nie chcemy zakłócać planów podróży naszych klientów i przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie to mogło spowodować” – poinformowała linia lotnicza w oświadczeniu.

Obejrzyj film tutaj:

Źródła poinformowały stację ABC, że pożar widoczny na nagraniu jest kontrolowanym zdarzeniem, mającym na celu zapobiegnięcie dalszym szkodom i poważnej eksplozji podczas gwałtownego zatrzymania.

W oświadczeniu FAA stwierdziła: „Lot 590 American Airlines przerwał start z międzynarodowego lotniska w Tampie około 7:50 rano czasu lokalnego w środę 10 lipca, po tym jak załoga zgłosiła kilka przebitych opon. Pasażerowie opuścili samolot na drodze kołowania i zostali przewiezieni autobusami do terminala. Samolot leciał do międzynarodowego lotniska Phoenix Sky Harbor. FAA przeprowadzi dochodzenie. Prosimy o kontakt z linią lotniczą w celu uzyskania dodatkowych informacji”.

„Lot American Airlines 590 z Tampa (TPA) do Phoenix (PHX) doświadczył awarii mechanicznej na pasie startowym przed startem. Pasażerowie bezpiecznie opuścili samolot i zostali przewiezieni autobusem do terminala. Nigdy nie chcemy zakłócać planów podróży naszych klientów i przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie to mogło spowodować” – linia lotnicza wydała również oświadczenie.

Source

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button